Taidetoimintaa kirjaston kivijalassa
Oletko valmis sukeltamaan taiteen luovaan maailmaan, jossa inspiraatio virtaa vapaasti ja luovuudelle ei ole rajoja? Tule mukaan Eepun taidetoimintaan, joka tarjoaa elämyksiä ja mahdollisuuden kokea paikallista kulttuuria uudella tavalla. Tämä toiminta sopii kaikille, riippumatta aikaisemmasta taidekokemuksesta, ja tarjoaa tilaisuuden oppia uusia taitoja, ilmaista itseään ja nauttia taiteen tekemisestä yhdessä muiden kanssa.
Taidetapahtumia järjestetään yhteensä seitsemänä päivänä, ja erilaisia taidepajoja on monen monta. Osallistujat pääsevät kokeilemaan monipuolisia luovia tekniikoita ja välineitä, kuten maalausta, piirtämistä ja naamioiden valmistusta. Ohjelma on suunniteltu siten, että se tarjoaa innostavia työpajoja kaikenikäisille osallistujille. Työpajoissa on mahdollista viettää aikaa rentoutuen ja luovuudesta nauttien, samalla kun oppii ja kehittää uusia taitoja.
Jotkut taidepajoista ovat non-stop tapahtumia, joihin voit tulla ja lähteä oman aikataulusi mukaan. Taidetapahtumat on suunniteltu tarjoamaan sekä paikallisille asukkaille että kesävieraille monipuolinen ja inspiroiva kulttuurikokemus. Taidetoiminta perustuu Rautalammin asukkaille ja kesävieraille tehdyn taidetoimintakiinnostuksen kyselyn tuloksiin. Tapahtuma järjestetään kirjaston kivijalassa kesäkuun aikana useina päivinä.
Taidetoimintaan osallistuminen ei vaadi aikaisempaa kokemusta, avoin mieli riittää. Taideohjaaja Eepu ohjeistaa ja auttaa. Ilmoittaudu ensisijaisesti sähköisesti verkkosivujen ilmoittautumislomakkeella, sähköpostilla, viestillä tai soittamalla. Viimeinen ilmoittautumispäivä on viikkoa ennen työpajan alkua.
Lue taidepajoista tarkemmin tapahtumakalenterista!
Nähdään taidepajoissa! ❤️:llä Eepu